fb
22 424 55 99 pon. - pt. od 9.00 do 19.00
Kontakt

Fińska marka SUUNTO powstała ponad 75 lat temu z inicjatywy miłośnika biegów na orientację. Początkowo firma produkowała kompasy z wypełnioną kapsułą. Po rozwinięciu produkcji kompasów marynistycznych w latach 50-tych SUUNTO rozpoczęło w roku 1960 produkcję kompasu nurkowego stając się wiodącym producentem na rynku światowym. W 1987 roku powstał pierwszy, zaawansowany komputer dla nurka. Był to jeden z pierwszych komputerów na świecie oraz jedyny (wtedy) posiadający zapisany w pamięci profil nurkowania. W roku 1991 SUUNTO wprowadza na rynek jako jedyna firma łącze interfejsowe pozwalające zgrać zapisane w pamięci komputera informacje do komputera PC. Oprogramowanie komputera pozwalało na zmianę ustawień programu dekompresyjnego nurka ustanawiając w ten sposób obowiązujący dzisiaj standard. Dziesięć lat po wprowadzeniu komputera nurkowego SUUNTO wprowadza na rynek wersje naręczną i zminiaturyzowaną. W roku 1999 na bazie szerokich doświadczeń produkcyjnych i konstruktorskich w dziedzinie komputerów naręcznych SUUNTO pokazuje swój pierwszy komputer naręczny dla sportów naziemnych SUUNTO VECTOR. Staje się on wielkim sukcesem rynkowym marki SUUNTO zawierającym unikalne funkcje i możliwości, których brakowało w produktach zwykłych producentów klasycznych zegarków. Doświadczenia i wiedza konstruktorów SUUNTO opiera się na materiale zgromadzonym na rynku nurkowym ze szczególnym uwzględnieniem innych specyficznych sportów, do których adresowane są kolejne produkty SUUNTO.

Dzisiaj SUUNTO jest wiodącym producentem na rynku nurkowym oraz rozwinęło produkcję na potrzeby szerokiej gamy sportów takich jak: golf, żeglarstwo, sporty zimowe (narty, snowboard), oraz seria przeznaczona dla szeroko pojętego sportu tzw. outdorowego.

SUUNTO wprowadza najnowsze technologie do swoich produktów czego najlepszym dowodem jest kolekcja sportowych zegarków SPARTAN. Oprócz pomiaru tętna oraz liczby spalonych kalorii zegarki wyposażone są w nawigację GPS oraz obsługują ponad 80 dyscyplin sportowych. Zegarki SUUNTO SPARTAN podzielone są na dwie pod kolekcje SPARTAN ULTRA oraz SPARTAN SPORT.

SUUNTO stworzyło również nową koncepcję kontaktów z posiadaczami sprzętu SUUNTO. System 3D opiera się na technologii internetowej pozwalającej na kontakty pomiędzy użytkownikami konkretnych modeli SUUNTO poprzez dedykowana stronę internetową www.suuntosports.com. Zgodnie z aktualnymi trendami światowymi SUUNTO jest w tej chwili producentem globalnym będąc równocześnie częścią koncernu światowego AMERSPORT skupiającego najlepsze marki producentów sportowych.

Usuń wszystkie opcje
Rodzaj
Dla kobiety Usuń opcję
Atrybut
Suunto Usuń opcję
Promocja
Wysyłamy natychmiast
2300,00 zł 1840
Reklama - pod listą produktów