Zegarki damskie Suunto

Suunto zaistniał na rynku zegarmistrzowskim dopiero kilka lat temu, jednak renoma i tradycje marki znane są od dziesięcioleci. Przede wszystkim był producentem kompasów, precyzyjnych urządzeń pomiarowych i komputerów do nurkowania, ale duża specjalizacja nie powstrzymała go od zdobycia również tej gałęzi produkcyjnej, a wysoka jakość okazała się znacznym atutem.

Historia marki

Firma Suunto powstała 1936 roku. Jej założyciel - Tuomas Vohlonen był miłośnikiem biegów na orientację, czego najlepszym dowodem jest sama nazwa firmy, bo w języku fińskim suunto to inaczej kierunek, ścieżka. Początkowo jego działalność opierała się na produkcji kompasów marynistycznych. Był twórcą patentu na technologię, w której lekkiej budowy wodoszczelny kompas zbudowany z celuloidu wypełniony był cieczą, aby osłabić igłę i zabezpieczyć ją przed wstrząsem i uszkodzeniem. Z czasem wprowadził również kompasy dla nurków, stając się tym samym niemalże monopolistą na rynku. Niestety w 1939 rokiem zmarł. Prowadzeniem działalności zajęła się wdowa po nim i z powodzeniem robiła to aż do lat 50. Okres II wojny światowej przyniósł duże zyski, gdyż Suunto zaopatrywało w specjalistyczne urzadzenia armię. Późniejsze sprzedanie firmy nie zahamowało ani jej rozwoju, ani potrzeby doskonalenia stosowanych technologii. Wierni ideom pierwszego właściciela, wprowadzali na rynek sprzęt coraz bardziej zaawansowany i najlepszy jakościowo. W 1987 roku zaprezentowali pierwszy komputer dla nurków, który jako jedyny miał zapis profilu nurkowania. W latach 90. pojawiły się pierwsze zegarki. Aktualnie firma obecna jest w stu krajach, a jej produkty są jednymi z najbardziej pożądanych przez miłośniczki sportów ekstremalnych.

Praktyczna nowoczesność

Zegarki damskie Suunto to produkty bardzo specjalistyczne i niezwykle nowoczesne. Dedykowane głównie kobietom związanym ze sportem, ale również tym, które cenią sobie precyzyjne i wielofunkcyjne zegarki o nowoczesnym designie. Wśród klientek Suunto są biegaczki, snowboardzistki, żeglarki oraz miłośniczki wspinaczek wysokogórskich. Wysokie funkcjonalności pozwalają na monitorowanie tętna, spalonych kalorii i planowanie optymalnego treningu wraz z trasami, dzięki zaawansowanemu GPS-owi. Producent oferuje kilka ciekawych kolorystycznie modeli, które doskonale dopasują się do aktywnej i pełnej życia kobiety. Czasomierze są lekkie, wygodne i bardzo odporne na wszelkiego typu uszkodzenia i zalania. Zegarki damskie Suunto to doskonały wybór, zwłaszcza jeżeli zależy nam na monitorowaniu i poprawianiu naszych osiągnięć sportowych.

Znaleziono: 4
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 15 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×