Zegarki męskie Suunto

Suunto jest przede wszystkim producentem komputerów do nurkowania, kompasów i innych precyzyjnych urządzeń pomiarowych, ale wkroczenie na rynek zegarmistrzowski pozwoliło mu na dotarcie do większego grona klientów. Zegarki Suunto to produkty bardzo specjalistyczne i niezwykle nowoczesne. Dedykowane głównie sportowcom i osobom, dla których ważny jest zegarek o wielu funkcjonalnościach.

Historia marki

Fińska marka Suunto powstała ponad 75 lat temu z inicjatywy geodety Tuomasa Vohlonena. Nazwę zaczerpnął z umiłowania do biegów na orientację, bo suunto oznacza kierunek i ścieżkę. Początkowo zajmował się produkcją kompasów marynistycznych, ale kilka lat później wprowadził do oferty również kompasy dla nurków, które stały się międzynarodowym hitem sprzedażowym w tej grupie produktów. Był właścicielem patentu na technologię, w której lekkiej budowy wodoszczelny kompas zbudowany z celuloidu wypełniony był cieczą, aby osłabić igłę i zabezpieczyć ją przed wstrząsem i uszkodzeniem. Największy skok rozwoju to czasu II wojny światowej, kiedy Suunto dostarczało kompasy i urządzenia nawigacyjne armii, pozwoliło jej to na zapewnienie sobie stabilnego miejsca na rynku handlowym. Tych czasów właściciel już nie doczekał. Firmę przejęła wdowa, która z powodzeniem prowadziła ją do lat 50. Po tym Suunto zostało sprzedane, jednak nie zrezygnowało z tradycji pierwszego właściciela i doskonaliło swoje produkty, wchodząc na wyżyny technologiczne tamtych lat. W 1987 roku producent wprowadził na rynek pierwszy komputer dla nurków, który jako jedyny na świecie miał zapis profilu nurkowania. Kilkanaście lat później Suunto wyprodukowało pierwsze zegarki męskie. Obecnie firma znana jest na całym świecie, a jej dochody ciągle wzrastają.

Zegarek męski do zadań specjalnych

Zegarki męskie Suunto to najlepsze produkty dla nurków, ale nie tylko. Firma posiada kilka linii produkcyjnych dedykowanych różnym dziedzinom sportowym, wśród nich jest żeglarstwo, snowboard, bieganie oraz wspinaczka wysokogórska. Można zauważyć, że szczególnie upodobała sobie styl outdor. Wśród najlepszych serii producenta znajdziemy kolekcję zegarków męskich Spartan, które wyposażone są w mierniki tętna, kalorii, GPS i inne bardziej zaawansowane funkcjonalności. Czasomierze są bardzo odporne, wodoszczelne i lekkie. Zdecydują się na nie mężczyźni, którzy potrzebują zegarka męskiego z funkcją komputera, a którego obecność okaże się niezbędna już po kilku chwilach użytkowania.

Znaleziono: 19
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 15 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×