Zakup nowego zegarka - rozterki i dylematy

Możliwe, że znajdujesz się właśnie w sytuacji w której musisz wybrać jeden z kilku modeli nowych zegarków które bardzo Ci się podobają. W jaki sposób zdecydować, które czynniki powinny zaważyć na decyzji o wyborze?

Reputacja danej marki - dowiedz się jak najwięcej o opinii na temat danego producenta czasomierzy. Nie korzystaj jednak z rad sprzedawców, a zdaj się raczej na opinie innych użytkowników, korzystając z szeroko dostępnych blogów lub for internetowych.

Rodzaj sprzedawcy u którego kupujesz - niezwykle istotne jest aby korzystać jedynie z usług autoryzowanych dystrybutorów zegarków. Pozwoli to na bezproblemową realizację gwarancji w wypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu z czasomierzem.

Sprecyzowanie wymagań - najlepszego zakupu dokonamy nie pod wpływem emocji, ale analizując nasze wymagania oraz potrzeby jakie stawiamy naszemu nowemu czasomierzowi. Zastanów się czego potrzebujesz - zegarka który ma imponować innym, takiego który ma imponować Tobie, czegoś stylowego czy też takiego modelu który ma stanowić pewne dodatkowe, symboliczne znaczenie dla Ciebie.

Wiedza co kupujesz jest ważniejsza niż kupno tego co znasz - często, najlepsze marki luksusowych produktów pod względem jakości stoją raczej na "średnim" poziomie. Rolex i Tag Heuer to dwaj ekskluzywni producenci zegarków, którzy są najlepiej znani ogółowi społeczeństwa. Jednak sam fakt bycia rozpoznawalnym i popularnym nie gwarantuje, że te marki będą najlepszym wyborem czy też najwyższej jakości. Na rynku jest znacznie więcej produktów od mniej znanych producentów, które przewyższają jakością wykonania te najbardziej rozpoznawalne marki.

Typ mechanizmu nie jest aż tak istotny - jeżeli nie jesteś ekspertem lub zagorzałym kolekcjonerem, nie przejmuj się zbytnio detalami na temat mechanizmu poza ogólny podział na kwarcowe, mechaniczne lub automatyczne. Szczerze mówiąc, każdy z zegarków oferowanych przez producentów klasy Premium zapewni bezproblemowe odmierzanie czasu przez kilka dekad normalnego użytkowania.

Cena nie jest najważniejsza - tak, to prawda - nie jest. Cena to tylko jeden ze wskaźników do ocenienia wartości zakupionego zegarka. Jaki jest sens zaoszczędzenia kilku złotych na zakupie wymarzonego czasomierza z niesprawdzonego źródła, jeżeli może on nigdy do nas nie dotrzeć lub też okaże się wybrakowany czy też pozbawiony gwarancji. Pamiętaj więc aby zawsze wybierać zegarek pod względem wartości jaką razem z nim otrzymujesz za zapłacone pieniądze, a nie z powodu najniższej ceny.

  • Kontakt
  • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
  • 100-dniowe prawo zwrotu
  • Dostawa kurierem GRATIS
×