Zegarki męskie Aerowatch

Luksusowa marka ręcznie robionych szwajcarskich zegarków Aerowatch powstała ponad 100 lat temu i do dziś pozostaje małą rodzinną manufakturą pomimo kilkukrotnej zmiany właścicieli. Przetrwała obie wojny światowe, a dzięki temu klienci mogą cieszyć się dziś tymi eleganckimi, stylowymi produktami.

Jak powstało Aerowatch?

Historia tej marki sięga początków XX wieku. Jej twórcą był pasjonat lotnictwa, Jacob Gutmann. W 1910 roku zarejestrował znak towarowy Montres Aero. Nazwę można przetłumaczyć na język angielski: Aero Watch co oznacza... zegarek powietrzny.

Nazwa firmy była hołdem dla kolejnych rekordów bitych przez lotników na początku XX wieku. Gutmann rozpoczął produkcję zegarków kieszonkowych w La Chaux-de-Fonds i miał spore ambicje. Nazwa jego firmy miała zwiastować ekspansję na cały świat.

Początki działalności Jacoba Gutmanna nie były łatwe ze względu na wybuch I wojny światowej.

Firmie udało się przetrwać ciężkie czasy. Odbiorcy w okresie wojennym nie byli zbytnio zainteresowani dobrami luksusowymi. Ultra płaski zegarek kieszonkowy Gutmanna obronił się i pozwolił firmie prosperować.

Zegarki męskie Aerowatch zdobyły uznanie klientów w okresie międzywojennym. W tamtym czasie były eksportowane do 15 krajów. Podczas II wojny przedsiębiorstwo zostało przejęte przez Maxime'a Crevoisiera, który prowadził je aż do śmierci. Firmę przejął jego syn.

Zegarki męskie Aerowatch w czasach nowożytnych

Od 2001 roku firmę prowadzi Denisa Bolzli, który doskonale zrozumiał, co stanowiło o sukcesie marki. Członek zarządu Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego kontynuuje tradycję swoich poprzedników, ale wprowadził firmę w nową erę.

Bolzli prowadzi firmę wraz ze swoimi dziećmi i wprowadził do sprzedaży bardzo ciepło przyjętą kolekcję zegarków 1942, której nazwa upamiętnia rok, w którym Aerowatch został przejęty przez Maxim Crevoisier. Dzięki tej serii manufaktura dalej prosperuje ku zadowoleniu klientów.

Aerowatch oferuje zegarki będące małymi dziełami sztuki z ogromną dbałością o detale. Design tych czasomierzy jest charakterystyczny, a do produkcji wybierane są same najlepsze podzespoły i najlepsze materiały.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 5
Filtrowanie / sortowanie

Zegarki męskie Aerowatch

Aerowatch to czasomierze na tyle wyjątkowe, że zyskały wiernych wielbicieli na całym świecie a ich oferta ciągle się rozwija. Na rynku zegarmistrzowskim trudno o drugą tak wyróżniającą się swoim designem markę. Poznajcie ją bliżej.

Krótka historia zegarków męskich Aerowatch

Początki marki sięgają 1910 roku, kiedy to biznesmen Jacob Gutmann zarejestrował znak towarowy ,,Montres Aero?, czyli z angielskiego Aero Watch. Tym samym rozpoczęła się produkcja zegarków kieszonkowych w La Chaux-de-Fonds.Co oznacza nazwa firmy? Marka chciała w ten sposób nawiązać do rekordów lotniczych z 1910 roku. To odniesienie do lotnictwa sugerowało, że w planach jest promocja produktów również poza granicami rodzimego kraju. Dopiero nowy właściciel, który pojawił się w 1942 roku ugruntował Aerowatch, jako specjalistę od zegarków kieszonkowych, które stanowił większość asortymentu. Działania szły zgodnie z planem i z biegiem czasu eksport rozwinął się aż do 30 krajów na różnych kontynentach. Marka stała się znana na całym świecie.

Jakie są zegarki męskie Aerowatch?

Przyglądając się zegarkom męskim Aerowatch widzimy, że modele zostały zaprojektowane bardzo precyzyjnie i nieszablonowo. Mimo, że w asortymencie znajdziemy wiele minimalistycznych i bardziej klasycznych modeli, znalazło się tu również miejsce dla wzorów bardziej awangardowych. Mowa oczywiście m.in. o kolekcji Renaissance Skeleton Classic, której szkieletowa budowa odkrywa fascynujące wnętrze czasomierza. Takich ciekawych zabiegów jest w asortymencie więcej.

Materiały, które marka wykorzystuje w procesie produkcji są wybierane z ogromną starannością, tak aby zegarki męskie Aerowatch były jak najbardziej trwałe i niezawodne. Każdy model jest montowany w siedzibie firmy i każdy przechodzi szczegółowy, trzyetapowy, ręczny proces kontroli jakości, a w nim między innymi: regulację mechanizmu, sprawdzenie jakości koperty, tarcz, wskazówek, kontrola odchyłów chodu, badanie wpływu powietrza i testy wodoszczelności.

Zegarek męski Aerowatch Renaissance Chrono Quartz

Wśród popularnych serii znajdziemy również m.in. Les Grandes Classiques, Renaissance Chrono Quartz, Aerowatch 1942 i wiele innych. Wszystkie prezentują ponadprzeciętny styl i będą prestiżowym elementem biżuteryjnym każdego klienta. Jeden ze wspomnianych modeli - Renaissance Chrono Quartz - jest jednym z częściej kupowanych modeli, ponieważ prezentuje doskonały stosunek jakości do ceny. Giloszowana, srebrna tarcza, ozdobiona rzymskim, kontrastującym indeksem, zamknięta została w kopercie ze stali szlachetnej L316 i przykryta szafirowym szkłem. Sercem zegarka jest oczywiście najlepszej jakości mechanizm kwarcowy Ronda. Zegarek dopełnia elegancki pasek z tłoczonej na krokodyli wzór, barwionej na brązowo skóry naturalnej. Całość prezentuje się stylowo i bardzo luksusowo. Klienci często podkreślają, że kiedy mają zegarek męski Aerowatch na nadgarstku, mają poczucie że jest to produkt prestiżowy.

Decydując się na zakup zegarków męskich Aerowatch warto zwrócić uwagę na ich długoletnie doświadczenie, rewelacyjną jakość mechanizmów oraz oryginalne zdobienia.. W naszym sklepie Minuta.pl oferujemy najpopularniejsze kolekcje zegarków tej marki. Kupując zegarek w naszym internetowym lub stacjonarnym sklepie Minuta, otrzymujesz:

 • 2 letnią gwarancję,
 • instrukcję obsługi,
 • oryginalne dokumenty producenta,
 • firmowe opakowanie.

Jeżeli po zakupie zegarka uznasz, że nie spełnia on twoich oczekiwań, w ciągu 100 dni od daty odbioru można go zwrócić. Kupując w Minuta.pl otrzymujesz darmową dostawę kurierem DHL, bez względu na kwotę zamówienia.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 17 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×