Zegarki męskie Aerowatch

Luksusowa marka ręcznie robionych szwajcarskich zegarków Aerowatch powstała ponad 100 lat temu i do dziś pozostaje małą rodzinną manufakturą pomimo kilkukrotnej zmiany właścicieli. Przetrwała obie wojny światowe, a dzięki temu klienci mogą cieszyć się dziś tymi eleganckimi, stylowymi produktami.

Jak powstało Aerowatch?

Historia tej marki sięga początków XX wieku. Jej twórcą był pasjonat lotnictwa, Jacob Gutmann. W 1910 roku zarejestrował znak towarowy Montres Aero. Nazwę można przetłumaczyć na język angielski: Aero Watch co oznacza... zegarek powietrzny.

Nazwa firmy była hołdem dla kolejnych rekordów bitych przez lotników na początku XX wieku. Gutmann rozpoczął produkcję zegarków kieszonkowych w La Chaux-de-Fonds i miał spore ambicje. Nazwa jego firmy miała zwiastować ekspansję na cały świat.

Początki działalności Jacoba Gutmanna nie były łatwe ze względu na wybuch I wojny światowej.

Firmie udało się przetrwać ciężkie czasy. Odbiorcy w okresie wojennym nie byli zbytnio zainteresowani dobrami luksusowymi. Ultra płaski zegarek kieszonkowy Gutmanna obronił się i pozwolił firmie prosperować.

Zegarki męskie Aerowatch zdobyły uznanie klientów w okresie międzywojennym. W tamtym czasie były eksportowane do 15 krajów. Podczas II wojny przedsiębiorstwo zostało przejęte przez Maxime'a Crevoisiera, który prowadził je aż do śmierci. Firmę przejął jego syn.

Zegarki męskie Aerowatch w czasach nowożytnych

Od 2001 roku firmę prowadzi Denisa Bolzli, który doskonale zrozumiał, co stanowiło o sukcesie marki. Członek zarządu Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego kontynuuje tradycję swoich poprzedników, ale wprowadził firmę w nową erę.

Bolzli prowadzi firmę wraz ze swoimi dziećmi i wprowadził do sprzedaży bardzo ciepło przyjętą kolekcję zegarków 1942, której nazwa upamiętnia rok, w którym Aerowatch został przejęty przez Maxim Crevoisier. Dzięki tej serii manufaktura dalej prosperuje ku zadowoleniu klientów.

Aerowatch oferuje zegarki będące małymi dziełami sztuki z ogromną dbałością o detale. Design tych czasomierzy jest charakterystyczny, a do produkcji wybierane są same najlepsze podzespoły i najlepsze materiały.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 36
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×